Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kam se jít učit v Praze? Přinášíme vám tipy na zajímavá místa

05. 05. 2022 - Vincenc Novák

Zkouškové období a čas maturit se již blíží. Spousta studentů přemýšlí nad tím, kam si v Praze sednout a soustředit se na učení. Přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa, která je dobré navštívit.
Národní technická knihovna - NTK
Místo, které ocení především studenti okolních vysokých škol. Národní technická knihovna je velmi zajímavou moderní stavbou uprostřed dejvické vysokoškolské oblasti. Po registraci mají studenti do budovy neomezený přístup a zdejší prostory mohou kromě zapůjčení knih využít i ke studiu. Uvnitř se nachází také kavárna, která může studijní chvíle zpříjemnit. Zvlášť v období zkoušek je však místo doslova přeplněné studenty.
Centrum architektury a městského plánování - CAMP
CAMP se nachází nedaleko Karlova a Palackého náměstí. Slouží především k přednáškám a výstavám věnujícím se pražské architektuře a veřejnému prostoru. Uvnitř se nachází také kavárna, jejíž klidné prostory jsou ideální pro studium. Součástí CAMPu je i obchod s knihami pod značkou PageFive.
Ústřední knihovna
Budova ústřední knihovny na Mariánském náměstí ke studiu přímo vybízí. Nenajdete zde sice moderní interiér, avšak zdejší klidné prostředí a ticho je k tomuto účelu ideální.
Klementinum
Prostory Národní knihovny České republiky v budově Klementina mohou ke studiu velmi dobře posloužit. Studovna se nachází v bývalém refektáři jezuitské koleje a její prostory připomínají knihovny známé z britských či amerických univerzit. Nachází se také na Mariánském náměstí a otevřeno má od pondělí do pátku. Jedná se o velmi starobylý objekt, který využívali studenti již po staletí. Portálem BoredPanda.cz byl objekt vybrán jako nejhezčí knihovna na světě.
Skautský institut
Místo se nachází hned vedle Staroměstské radnice. Najdete zde mnoho studentů, kteří ho využívají ke studijním účelům. Kromě toho je Skautský institut ideálním prostorem k potkávání se s přáteli. Navzdory umístění to zde cenově není nijak špatné!
Kavárna Na Hollaru
V budově sídla Fakulty sociálních věd na Smetanově nábřeží nedaleko Národního divadla se nachází skvělá kavárna, kterou si zařídili sami studenti. Díky umístění se jedná o skvělé místo ke studiu.
Anonymous Coffee
Tato kavárna, která se nachází na I.P. Pavlova, byla navržena tak, aby podněcovala mysl a kreativitu a zároveň zdejší prostředí návštěvníky uklidňovalo. Podnik má dvě patra a je v něm opravdu klid, přestože se nachází u velmi rušné ulice.
Cafedu
Tuto kavárnu zná možná téměř každý pražský student. Už její název (cafe + education) napovídá, k jakému účelu je primárně určena. Nachází se u zastávky tramvaje Muzeum jen kousek od Václavského náměstí. Dvoupatrová kavárna je velmi útulná, avšak hojně navštěvovaná. Je tedy možné, že až jí navštívíte, bude v ní plno.
Pražské parky
V případě hezkého počasí je dobré využít ke studiu některý z pražských parků, kterých má Praha velké množství. Mnohé z nich nabízejí také úchvatné výhledy na Prahu. Riegrovy sady, Stromovka či Petřín mohou ke studijním účelům dobře posloužit.

Fotografie od uživatele lilartsy ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram