Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jste pedagog? Přihlaste se na evropské školy

09. 02. 2024 - Aneta Havránková

Evropské školy, které společně spravují vlády členských států Evropské unie, nabízejí prostředí pro vzdělávání dětí zaměstnanců institucí EU, stálých reprezentací a dalších zastoupení. Česká republika se k Evropským školám připojila v roce 2004 a od té doby posílá své učitele do různých evropských měst, jako je Brusel či Lucemburk. Nyní se můžete zapojit i Vy.

Evropské školy poskytují pětileté primární vzdělání a sedmileté sekundární vzdělání, včetně mateřské školky pro děti v předškolním věku. Učitelé na Evropských školách se většinou specializují na výuku cizích jazyků a kombinují ji s dalšími předměty, jako jsou humanitní vědy, český jazyk a literatura či výtvarná výchova.

Příležitost k rozvoji

Pro učitele představuje práce na Evropských školách nejen možnost vyučování v mezinárodním prostředí, ale také příležitost pro osobní a profesní rozvoj. Spolupráce s učiteli z různých zemí poskytuje inspiraci a nové pohledy na vzdělávání. Učitelé mohou také aktivně přispívat do školního života, účastnit se seminářů a projektů a sdílet své zkušenosti s kolegy.

Darina Krausová, učitelka s devítiletou zkušeností na Evropské škole v Bruselu, vidí v této zkušenosti hlavní přínos pro děti a jejich rodiny. Pro děti, které trvale žijí v zahraničí, představují čeští učitelé a spolužáci z domovské země přirozené prostředí, které usnadňuje adaptaci a integraci.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy společně s Domem zahraniční spolupráce vyhlašuje výběrové řízení na čtyři pozice pro učitele do Bruselu a Lucemburku. Hledají se pedagogové s pedagogickými zkušenostmi a znalostí anglického nebo francouzského jazyka na úrovni C2. Registrace na výběrové řízení je možná do 22. března 2024.

Pro zájemce je k dispozici také webinář, který poskytuje podrobnější informace o práci učitelů na Evropských školách. Tento webinář nabídne nejenom praktické informace o pracovních podmínkách, ale také osobní zkušenosti českých učitelů působících v Evropě. Více informací se dozvíte zde.

Zdroj: DZS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram