Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jarní prázdniny v Praze navzdory pandemii. Tipy na akce

19. 02. 2021 - Pražský inovační institut

V polovině března to bude rok, kdy české školství zasáhla pandemie koronaviru. Loňské jarní prázdniny si většina školáků ještě stihla užít. Ty letošní ovšem budou úplně jiné. Přestože nemůžete na hory nebo do zahraničí, i Praha nabízí mnoho zajímavého. Pokud vás zajímá, kam s dětmi vyrazit, přinášíme zajímavé tipy na akce, které se v současné době v Praze a jejím okolí konají nebo na aktivity, které vaše děti mohou zaujmou.

SOUTĚŽ: S HOBBÍKEM za zvířátky (hc4online.cz)

Hra je určena pro předškolní děti a malé školáky. Tak co děti, půjdete spolu s Hobbíkem hledat v Centrálním parku Pankrác zvířecí kamarády? Hra končí v pátek 26. února a v následujícím týdnu si mohou účastníci vyzvednout drobné dárky v Klubu Amfora, Pujmanové 9, Praha 4.

Soutěž: S HOBBÍKEM ZA DOBRODRUŽSTVÍM 7 (hc4online.cz) a Soutěž: S HOBBÍKEM ZA DOBRODRUŽSTVÍM 8 (hc4online.cz)

Pro starší děti si Dům dětí a mládeže Praha 4 připravil také dobrodružnou hru. Nezapomeňte si s sebou mobil s připojením k internetu.

Záhada hlavolamu (rychlesipy.org)

Máte rádi Foglarovky? Hrát můžete kdykoli do 14. 3. 2021 mezi 8 ráno a 21 večer a do Stínadel se mohou odvážit už osmiletí hráči. Ovšem pozor, projít celou trasu trvá minimálně čtyři hodiny. Proto si ji můžete rozdělit na více dní, nebo projít jen část. Pro možnost soutěžit o ceny vám stačit splnit 13 úkolů z dvaceti pěti. Velmi doporučujeme si předem prostudovat herní zápisník a připravit papírově či elektronicky trasu.

Hero of the White Hill (geisslers.cz)

Vydejte se Prahou po stopách stavovského povstání. Propadněte se do historie a prozkoumejte pražská místa, kde se děly důležité události při povstání českých protestantských stavů proti císaři. Zjistěte s Geisslery, jak to tenkrát vlastně bylo, projděte celou trasu, vyřešte úkoly a staňte se hrdinou Bílé hory. Hra začíná na Malostranském náměstí, prochází centrem Prahy a trvá asi tři hodiny. Pokud by se vám trasa zdála dlouhá, můžete si ji rozdělit a zbytek dojít, kdykoli se vám to bude hodit. Bude se vám hodit mobil s daty a sluchátka a samozřejmě dobrý postřeh.

 Trasy (skrytepribehy.cz)

Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

Falešný kočí | Česká filharmonie (ceskafilharmonie.cz)

Česká filharmonie si pro děti připravila zajímavou bojovku po stopách Falešného kočího. V labyrintu pražských uliček se ukrývá nové dobrodružství na motivy starých pražských pověstí. Každého, kdo v sobě skrývá špetku odvahy a touhy po neznámu, čeká objevování a plnění (nejen) hudebních úkolů. Na konci cesty vás čeká hudebně-pohybová hra přímo na schodech Rudolfina. Pátrat můžete od 10. února do 21. března 2021. Potřebovat budete vytištěné obě dvě strany mapy (najdete na stránkách filharmonie), tužku a chytrý telefon. Pokud váš telefon neumí číst QR kódy prostřednictvím fotoaparátu, stáhněte si aplikaci na čtení QR kódů. Během putování postupujte podle čísel v mapě, aby se vám příběh nezamotal.

MASOPUST JINAK, aneb naučně-zábavná stezka po stopách kbelských maškar (krc-cobydup.cz)

Naučně-zábavná stezka po stopách kbelských maškar začíná v sobotu 20. února a potrvá do pátku 26. února. Na webových a facebookových stránkách centra CoByDup bude ke stažení formulář (kartička s tajenkou), kterou si zájemce vytiskne a použije pro vyluštění tajenky. V kbelském lesoparku budou rozmístěná stanoviště s masopustními zajímavostmi, tradicemi a zábavnými úkoly, po jejichž rozluštění vyjde písmeno v tajence. Začátek stezky je ve kbelském amfiteatru, kde bude k vidění i malé fotoohlédnutí za tradicí kbelských masopustních veselic.

Chcete se prostě jen projít?

Naučné stezky v Praze | stezky.info

Na tomto odkazu najdete seznam naučných stezek na území hlavního města a pokud už byste je měli všechny prochozené, naleznete zde stezky po celé republice.

Aktuality - Průhonický park (pruhonickypark.cz)

V pátek 19. února otevírá své brány také průhonický park, který je kousek od jižní hranice Prahy. Průhonický park je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO.

A pokud by se vrátil sníh a mráz, i když to tak zatím nevypadá, skauti připravili seznam 10 aktivit, které přináší zimní dávku inspirace pro venkovní hry s dětmi.

10 věcí, které musíte vyzkoušet, dokud je sníh a mráz | skaut.cz

Věříme, že si volný čas užijete, jak jen to maximálně půjde.

Hezké prázdniny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram