Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak vybrat zahraniční jazykový kurz v létě 2023?

01. 07. 2023 - Šimon Hauser

Léto je ideální doba pro cestování, poznávání nových kultur a zdokonalování se v cizím jazyce. Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, můžete si vybrat z mnoha nabídek jazykových kurzů v zahraničí, které vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti, rozšířit vaše obzory a poznat nové přátele. Ale jak si vybrat ten správný kurz pro vás? Na co byste měli dát pozor? A jak se připravit na vaši jazykovou dovolenou? Zde je několik tipů, které vám pomohou s rozhodováním.

Určete si svůj cíl a úroveň

Předtím, než začnete hledat jazykové kurzy, je dobré si určit, co od nich očekáváte a jakou máte úroveň cizího jazyka. Chcete se naučit základy pro komunikaci na dovolené? Chcete se připravit na mezinárodní zkoušku nebo studium v zahraničí? Chcete se zdokonalit v oblasti, která je pro vás důležitá, například obchodní angličtina nebo konverzace? Podle toho si můžete vybrat typ kurzu, který bude odpovídat vašim potřebám a zájmům. Také je dobré znát svoji úroveň cizího jazyka podle společného evropského referenčního rámce (A1-C2), abyste si mohli vybrat kurz, který bude pro vás vhodně náročný a efektivní.

Vyberte si destinaci a délku pobytu

Dalším krokem je vybrat si destinaci, kde chcete studovat cizí jazyk. Můžete si vybrat podle toho, kterou zemi nebo město byste rádi navštívili, jaké je tam klima, kultura, gastronomie nebo zajímavosti. Měli byste také zvážit, jak daleko a za kolik chcete cestovat, jaké jsou tam podmínky pro víza nebo zdravotní pojištění. Pokud chcete studovat angličtinu, máte na výběr z mnoha destinací po celém světě, například Velkou Británii, Irsko, Maltu, USA, Kanadu, Austrálii nebo Nový Zéland. Pokud chcete studovat jiný jazyk, můžete si vybrat země, kde se tento jazyk používá jako oficiální nebo druhý jazyk, například Španělsko, Francie, Německo, Itálie nebo Japonsko.

Délka pobytu závisí na tom, kolik času máte k dispozici a jak rychle chcete pokročit v cizím jazyce. Obecně platí, že čím déle budete studovat v zahraničí, tím více se naučíte a tím více si užijete. Můžete si vybrat z různých délek pobytu od jednoho týdne po jeden rok. Pokud máte málo času nebo rozpočtu, vyberte si raději krátkodobý intenzivní kurz, který vám umožní získat základní znalosti a dovednosti v cizím jazyce a seznámí vás s místní kulturou. Máte-li naopak více času a chcete se ponořit do jazykového prostředí, nabízí se.dlouhodobý kurz, který vám umožní zlepšit vaši úroveň cizího jazyka, poznat více lidí a míst a zažít nezapomenutelné zážitky.

Vyberte si školu a ubytování

Když už máte vybranou destinaci a délku pobytu, je čas vybrat si školu, kde budete studovat cizí jazyk. Je důležité vybrat si kvalitní a akreditovanou školu, která nabízí profesionální a zkušené učitele, moderní a dobře vybavené třídy, zajímavý a efektivní výukový program, přátelskou a podporující atmosféru a bohatý kulturní a společenský program. Školu vybírejte podle její polohy, velikosti, nabídky kurzů, cen, recenzí nebo doporučení. Najdete je na internetu, anebo využijte specializované agenturu, která vám pomůže s výběrem a rezervací kurzu.

Dalším aspektem, který ovlivní vaši jazykovou dovolenou, je ubytování. Nejpopulárnější možností je ubytování v rodině, kde budete bydlet s místními lidmi, kteří vám poskytnou pokoj, stravu a péči. To vám umožní poznat místní kulturu, zvyky a životní styl z první ruky a praktikovat cizí jazyk každý den. Další možností je ubytování ve studentské rezidenci nebo apartmánu, kde budete bydlet s ostatními studenty z různých zemí, což vám umožní poznat nové přátele, sdílet zkušenosti a užít si více svobody a nezávislosti.

Připravte se na cestu

Pokud se chcete poohlédnout po zahraničních jazykových kurzech, můžete si prohlédnout některé z těchto webových stránek, které nabízejí různé možnosti a destinace pro studium cizích jazyků v létě 2023:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram