Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak se z platformy určené pro hráče stal následník Skypu

05. 08. 2021 - Patrik Vodrážka

Komunikační platforma Discord, která je alternativou Skypu, se velmi rozrostla po vypuknutí pandemie koronaviru, nicméně roste raketově již dlouhodobě. Jak si vede platforma, která je pomyslným následníkem Skypu?

Platforma Discord vznikla teprve v roce 2015 jako platforma, která měla sloužit převážně hráčům. Byla optimalizovaná pro týmovou spolupráci, byla přehledná a spolehlivá na rozdíl od platforem Skypu a Teamspeaku, které byly zdrojově těžké a měly známé bezpečnostní problémy, proto si ji ihned spoustu uživatelů zamilovalo. Postupně začala u mnoha hráčů doplňovat a následně i nahrazovat ony platformy.

Díky funkcím, přehlednosti a jednoduchosti začali platformu používat lidé i pro běžnou komunikaci, obrovský „boom“ zažila platforma i po vypuknutí pandemie koronaviru, kdy platforma začala sloužit například i pro komunikaci při distanční výuce. Nyní podle Forbesu používá Discord aktivně přes 140 milionů lidí měsíčně. V červnu 2020 byla dokonce oficiálně platforma určená převážně pro hráče na platformu pro komunity s mottem Místo, kde si můžeš popovídat. Platformu tak využijí nejen lidé, kteří spolu chtějí hrát, ale i lidé, kteří chtějí pouze jednoduše komunikovat přes zprávy jak s jedinci, tak s partou kamarádů. Je tak skvělou náhradou nejen Skypu, ale i Messengeru a dalších komunikačních platforem.

Fotografie od uživatele Jeswin Thomas ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram