Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak se připravovat na přijímačky?

24. 11. 2020 - Pražský inovační institut

Možností, jak trénovat na přijímací zkoušky je celá řada. Je důležité se na začátku zorientovat v dostupných možnostech přípravy a uvědomit si, jakého cíle potřebujeme dosáhnout (jestli se zaměřit spíše na matematiku, český jazyk, nebo jenom na konkrétní části v daných předmětech). 

TIP: Projděte si starší testy zveřejněné na webu CERMAT, udělejte si je doma na časový limit a uvidíte, jak se vám je podaří vyřešit.

Rozdělte si váš konkrétní cíl na několik menších cílů a přípravu si rozvrhněte na kratší časové úseky, přičemž počítejte i s rezervou. Nezapomínejme, že nejdůležitější je motivace, proto bychom měli vybrat takový způsob přípravy, který nás bude bavit a k učení se nebudeme muset nutit. 

Důležité také je, aby dítě cítilo podporu ze strany rodičů. Doporučujeme jej proto průběžně pozitivně motivovat, ale zároveň ho ujistit, že neúspěšným výsledkem přijímacích zkoušek jeho budoucnost nekončí.

Kvalitní přípravný kurz se věnuje látce i typům úloh

Kvalitní přípravný kurz by měl mít lehce dohledatelné informace o náplni kurzu i lektorech, měl by mít k nahlédnutí ukázkové materiály. Je dobré vybírat kurz od společnosti, která má v této oblasti zkušenosti a je na trhu etablovaná. Rodič by vždy měl mít možnost napsat organizátorům a doptat se na všechny informace, které ho zajímají. Při přípravě na jednotné státní přijímačky od společnosti CERMAT je dobré nejenom věnovat se samotné látce, ale také trénovat konkrétní typy úloh, které se můžou v testu vyskytnout. I toto by měl kvalitní přípravný kurz akcentovat.

Zkuste si přijímačky nanečisto

Vyzkoušejte si test z českého jazyka a matematiky v časovém limitu a za co nejvěrnějších podmínek jako u přijímacích zkoušek. Zkoušky nanečisto si můžete zkusit i online nebo pomocích tištěných testů. Stojí to za to, jen tak budete vědět, jak v daném limitu stíháte řešit celý test a jak vás časový limit ovlivňuje.

Online příprava

Pro děti, které rády tráví svůj čas u obrazovek počítačů, je ideální forma online přípravy. Ať už jde o online kurzy nebo online testy. Z pohodlí domova mohou sledovat videa s lektory, trénovat si přijímačkové testy, to vše v čase, který si zvolí podle svých možností a chuti se připravovat.

Tištěné testy jako u přijímaček

Pokud si chcete doma vyzkoušet opravdový přijímačkový test z obou předmětů, pořídit si můžete tréninkové sady testů. Ideálně by měly v sobě obsahovat záznamové archy, aby byla simulace přijímaček opravdu věrohodná. Přijímačky také probíhají na papíře, navíc si uchazeči vyzkouší, jak se zaznamenávají odpovědi do záznamového archu a nebudou na něj koukat poprvé v životě u ostrých přijímaček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram