Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak se ekologicky zbavit vánočního stromečku?

04. 01. 2023 - Aneta Havránková

Vánoční stromeček je symbolem Vánoc, který máme v mnoha domácnostech rádi. Je ale třeba si uvědomit, že zdobení stromku znamená i produkci odpadu a zatížení životního prostředí. Existuje ale několik způsobů, jak se ekologicky zbavit stromečku po vánočních svátcích.

Jednou z možností je recyklace stromku. Města a obce často pořádají sběr stromků, které jsou poté kompostovány nebo použity jako mulčovací kůra v zahradách a parcích.

Další možností je využití stromku pro zahradnické účely. Pokud máte zahradu nebo přístup k zahradě, můžete stromek použít jako podporu pro rostliny nebo jako ochranu půdy před vysycháním.

Pokud nemáte možnost recyklace nebo využití stromku v zahradě, můžete zvolit ekologickou variantu nákupu stromku. Existují totiž stromečky z pěstitelských plantáží, které jsou po skončení svátků použity jako krmivo pro zvířata nebo opět vysazeny.

V neposlední řadě můžete zvolit i nákup umělého stromečku, který sice není z přírody, ale může vám sloužit po mnoho let a ušetříte tak množství odpadu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto možností, je důležité myslet na životní prostředí a zvolit ekologické řešení pro zbavení se vánočního stromečku. Každý malý krok se může podílet na ochraně naší planety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram