Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Iniciativa Mládež kraji umožní mladým lidem realizovat vlastní projekt na zlepšení svého okolí

09. 02. 2024 - Jiří Sejkora

Program Mládež kraji již funguje v šesti krajích České republiky. Letos jej Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy přináší i do hlavního města. O co vlastně jde a jakým způsobem to celé funguje?

"Základní myšlenkou celé věci je podpořit mladé v jejich nápadech a kreativitě – a využít tento potenciál ke zlepšení prostředí, ve kterém všichni žijeme. Bonusem pro mladého člověka pak může být zkušenost se samotnou realizací projektu, ale i radost z konkrétního výsledku," říká předseda Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy Jakub Fraj, podle jehož slov může být konkrétní projekt podpořen částkou pěti až třiceti tisíc korun bez nutnosti spoluúčasti. "Realizovat ho musí sami mladí lidé. Kromě porotou určené finanční částky budou mít k dispozici vzdělávací přednášky a odborný mentoring," doplňuje.

Poslání programu je tedy jednoduché - podpořit mladé lidi v jejich aktivitě, nápadech a chuti zlepšovat své okolí, a to jak metodicky, tak i finančně. Provedení pak není o mnoho složitější.

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení vlastního projektu je nutné sestavit nejméně tříčlenný realizační tým složený z neorganizovaných mladých lidí do šestadvaceti let, z nichž alespoň jeden musí být starší patnácti let. Nadpoloviční většina dotyčných se musí zúčastnit alespoň jedné vzdělávací akce nabízené na webových stránkách Mládež kraji. Nutné je rovněž účastnit se individuální konzultace v kanceláři RDMP (Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy; konzultaci možno sjednat prostřednictvím e-mailu: rdmp@rdmp.cz). Za splnění těchto podmínek je následně možné skupinu do 31. 3. 2024 registrovat (praha.mladezkraji.cz). 

Vyhlášení výsledků

Do 10. 4. 2024 vyhlásí na webu praha.mladezkraji.cz kancelář RDMP seznam projektů, které postupují do dalšího kola hodnocení a zúčastní se úvodní konference programu. Z účastníků úvodní konference, která se odehraje v průběhu dubna, budou porotou vybrány konkrétní projekty, kterým program poskytne svou podporu. Projekty musí být realizovány do listopadu, v prosinci pak proběhne prezentace výsledků a hodnocení celého projektu.

Zaujala tě tato příležitost? Veškerá detaily nalezneš zde.

Program Mládež kraji realizuje Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, MČ Praha 10 a Středoškolského sněmu hlavního města Prahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram