Cookie Consent by Free Privacy Policy website

I středoškoláci se mohou zapojit do našeho výzkumu, říká šéf českých robotiků

27. 01. 2021 - Patrik Vodrážka

Českému institutu informatiky, robotiky a kybernetiky se ve zkratce říká  CIIRK. Je to vědecko-výzkumný a zároveň vzdělávací ústav Českého vysokého učení technického, který spojuje excelentní výzkumné týmy, mladé talenty a unikátní know-how. Těžištěm jeho práce je průmysl, energetika, chytrá města a zdravá společnost, a to jak v základním, tak aplikovaném výzkumu. Jak se do jeho činnosti mohou zapojit středoškoláci a na jakých zajímavých projektech institut pracuje? 

Informatické obory nejsou už v dnešní době podle ředitele CIIRK Ondřeje Velka jen o programování, ale mnohem více se propojují do jiných technických oborů. Institut má několik oddělení, do jejichž práce se mohou zapojit středoškoláci. 

“Jedno z nich je hodně aktivní a spolupracuje se středoškoláky. Chodí k nám a podílejí se na výzkumu, který děláme. Dnes jsou středoškoláci často velmi šikovní, a pokud mají zájem, tak k nám můžou přijít  dělat něco zajímavého, co je baví,” říká v rozhovoru ředitel CIIRK.

Mluví v něm také o svém studiu v Japonsku. Jak srovnává české a japonské vzdělávání? Co ho přimělo zde studovat? Podívejte se na rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram