Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hlásí vám u vaší tiskárny, že máte padělaný toner? Problém může vzniknout kvůli nedostatku čipů

20. 01. 2022 - Patrik Vodrážka

Nedostatek čipů se může v různých oblastech projevovat různě. Může se to projevit například tím, že nelze poznat oficiální a neoficiální inkoustové kazety do tiskáren. Kvůli nedostatku čipů totiž společnosti přestaly dávat do svých tonerů čipy, což vytvořilo velmi zajímavou situaci, kdy si tiskárna myslí, že uživatel používá neoficiální toner.

Výrobci tiskáren začali používat čipy do svých tonerů, aby zamezili prodej inkoustových karet třetích stran a aby tak přiměli zákazníky ke koupi originálních kazet. Čipy uměly upozornit majitele tiskárny na použití padělku.

Nyní však nastal problém například u společnosti Canon, která kvůli nepřetržitému nedostatku čipů musela začít dodávat tonerové kazety bez čipů. Některé multifunkční tiskárny ImageRunner tak nesprávně označily oficiální kazety jako padělky. Canon kvůli tomu musel vydat oficiální prohlášení a zveřejnil návod, jak problémy obejít a vypořádat se s nimi.

Nejedná se však problém pouze u společnosti Canon, někteří uživatelé hlásí podobné problémy u společnosti HP. Ta se však oficiálně zatím k celé věci nevyjádřila.

Jedná se tedy o celkem zajímavou situaci a poukazuje na problémy, které mohou nastat při masivním nedostatku čipů.

Fotografie od uživatele Anete Lusina ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram