Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Herní vydavatel Epic žalovaný společností Google kvůli poplatkům v aplikacích

19. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

Herní vydavatel Epic si ke svému kontu soudních procesů připisuje další. Mimo aktuální spor s Applem se přidá další, tentokrát ze strany Google. Ten na něj podal žalobu kvůli údajnému porušení smlouvy s distribučním systémem Play Store patřící Googlu.

Google podal žalobu kvůli nákupům v aplikacích na Fornite, viní Epic za to, že vědomě porušil smlouvu. Důvodem bylo, že se na některých telefonech začala objevovat předinstalovaná aplikace Fortnite. Ta sice používala některé služby Google Play, avšak platby byly vyváděné mimo tento systém. Google upozorňuje, že se Epic rozhodl využít Google Play i přesto, že nemusel a využíval výhod onoho systému, nicméně peníze vyváděl mimo platební systémy Google.

Jedná se také částečně o reakci na situace z léta, kdy Epic zažaloval Google kvůli údajnému blokování dohod Fortnite s platformami OnePlus a LG. Proti Googlu by mohlo však stát, že on sám se domluvil s výrobci telefonů jako LG či Motorola, aby používali na svých přístrojích výhradně systém Play Store. Kvůli tomu je Google žalován úřady 38 států USA za monopolizaci.

Epic je známý hlavně jako tvůrce populární videohry Fortnite, kterou hraje přibližně 400 milionů lidí po celém světě. Je také známý svým sporem se společností Apple, kdy americký soud nařídil, aby Apple odstranil část omezení v jeho obchodě s aplikacemi App Store. Loni Epic vybavil svou hru platební bránou, čímž obešla poplatek, který za distribuci musela odvádět Applu. Ten poté okamžitě hru ze své platformy App Store vyřadil a Epic Games tak na Apple podal žalobu.

Fotografie je od uživatele Pixabay ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram