Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Google mapy mají novou funkci, díky které uvidíte zaplněnost spojů

30. 07. 2021 - Patrik Vodrážka

Hromadná doprava je místem, kde může být ve špičkách přelidněno, což pochopitelně zneklidňuje všechny epidemiology na světě. V souvislosti s pandemií koronaviru proto přišel Google s novinkou, která může pomoci zabránit šíření nákazy – nabízí zobrazení přeplněnosti dopravních spojů. Funkce je nyní dostupná ve více jak v 10 tisících městech ve sto zemích po celém světě. Toto vylepšení Google map může být cennou pomůckou i pro studenty, kteří do svých škol denně dojíždějí.

Kromě toho, že vám již nyní Google mapy zvládnou vyhledat nejrychlejší spoj hromadnou dopravou, hlásit zpoždění a různé aktuálnosti, umí nyní novou funkci, díky které budete znát zaplněnost spojů. V některých městech (například v New Yorku a v Sydney) má Google předpověď natolik přesnou, že je schopná odhadnout zaplněnost konkrétních vozů. V tuto chvíli je to stále pilotní projekt, ale Google říká, že tato funkce bude brzy k dispozici ve více městech.

Mapy se vás nyní automaticky při vyhledávání spojů zeptají na to, jak obsazený spoj je a na základě vaší odpovědi vyhodnocují naplněnost daného spoje.

Fotografie od uživatele Pixabay ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram