Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Future Frames pomáhá nejen studentům nastartovat režijní kariéru

03. 07. 2023 - Kryštof Jiřík

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je bezpochyby prestižní platformou pro film, která přitahuje profesionály a novináře z celého světa. Od roku 2015 festival hostí navíc i speciální program nazvaný EFP FUTURE FRAMES, který si klade za cíl představit vynikající mladé režiséry z Evropy a jejich nejnovější práce.

Future Frames se definuje jako „vitrína pro mladý evropský film“ a nabízí jedinečnou příležitost deseti talentovaným studentům a absolventům filmových škol vybraných uměleckým týmem KVIFF. Tito mladí filmaři se účastní programu přizpůsobeného jejich potřebám, který jím má usnadnit cestu na mezinárodní filmovou scénu.

Vybraní účastníci své snímky na festivalu nejen prezentují, ale také o nich diskutují přímo s publikem. Účastní se také exkluzivních mistrovských kurzů vedených mezinárodně uznávanými filmaři. Kromě toho mají možnost setkat se s organizátory festivalů, světovými producenty  a dalšími důležitými osobnostmi v průmyslu.

Letošní rok se program konal v hybridní podobě, a to v online formě a nebo přímo v karlovarských kinosálech, čímž se zajistila maximální expozice pro vybrané evropské filmové studenty a absolventy.

Pro ty, kteří se chtějí stát součástí FUTURE FRAMES příští rok, je třeba splnit určitá kritéria. Program je otevřen pro studenty a absolventy filmových škol v letech 2022 a 2023, jejich filmy musí být produkovány v letech 2023 nebo 2024 a mít premiéru po 1. srpnu 2023.

Zdroj náhledové fotografie: Future Frames

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram