Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Financování vysokých škol v příštím roce čekají změny

20. 11. 2023 - Vincenc Novák

Pracovní rada složená ze zástupců České konference rektorů, Rady vysokých škol a ministerstva školství se ve čtvrtek 16. listopadu dohodla na návrhu opatření ve financování vysokých škol, které bude jednotlivé školy motivovat ke zmírnění mzdových nerovností.

Ministerstvo školství chce jednotlivé vysoké školy k těmto krokům motivovat prostřednictvím navýšení rozpočtu na příští rok o 800 milionů korun. „Částka má veřejné vysoké školy podpořit při uskutečňování reforem personální politiky, které povedou ke snižování mzdových rozdílů mezi jednotlivými fakultami,“ říká Mikuláš Bek /STAN/, ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

Jednotlivé vysoké školy dostanou uvedené prostředky od ministerstva na dosažení stanovených cílů. Všechna opatření, na která finanční prostředky zamíří, budou muset směřovat k posílení mzdové soudržnosti uvnitř univerzit, a to například sjednocením mzdových tarifů pro stejné kategorie akademických pracovníků na různých fakultách.

Mzdy zaměstnanců vysokých škol nestanovuje MŠMT. Rozdělování mzdových prostředků se na vysokých školách řídí vnitřními předpisy, o nichž rozhodují rektoři a děkani se souhlasem akademických samospráv.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram