Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Filozofická fakulta otevírá nový studijní program Ruská studia

02. 08. 2023 - Vincenc Novák

Nový dvojjazyčný program je zaměřen na studium politických, ekonomických, společenských a mediálních specifik Ruska po roce 1991. První studenti do něj nastoupí v říjnu.

Studenti se ve výuce zaměří hlavně na zkoumání ruského politického systému a vzorců ruské zahraniční politiky. Věnovat se budou také analýze stavu ruské společnosti a roli propagandy a nezávislých médií. Výuka bude probíhat převážně v ruském jazyce, jazykem řady přednášek a seminářů ale bude také angličtina.

Do výuky se kromě českých učitelů zapojí také tři odborníci z Ruska, kteří momentálně ve své rodné zemi nemohou vyučovat. Ti mohou na Univerzitě Karlově působit díky finanční podpoře Nadace Borise Němcova za svobodu. Budoucí studenti se mohou těšit také na vyučující z Evropy, Izraele či USA.

Garantujícím výzkumným pracovištěm nového studijního programu je Ústav východoevropských studií FF UK, odborným garantem je prof. Vratislav Doubek z Ústavu politologie FF UK. Na realizaci programu budou spolupracovat také odborníci z Akademického centra Borise Němcova pro výzkum Ruska FF UK, z Ústavu hospodářských a sociálních dějin FF UK a z Ústavu politologie FF UK.

Filozofická fakulta připravuje studijní program ve spolupráci s Institutem mezinárodních studií na Fakultě sociálních věd. Ve formě externí spolupráce se do výuky budou zapojovat také odborníci z Fakulty humanitních studií.

Nový program v letošním roce prošel standardním akreditačním procesem na Filozofické fakultě. Více informací o programu a možnosti podávání přihlášek naleznete zde.

Zdroj: Univerzita Karlova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram