Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Evropský týden mládeže 2024: Představte svou vizi a aktivně se podílejte na demokratických hodnotách

07. 04. 2024 - Aneta Havránková

Evropský týden mládeže je zpět a tentokrát přináší nejen oslavy, ale i příležitost ke sdílení názorů a aktivní účasti mladých lidí ve společnosti. S heslem "Prezentuj svou vizi" je letošní ročník zaměřen na podporu demokracie a volby do Evropského parlamentu. Od 12. do 19. dubna 2024 se po celé Evropě uskuteční akce, workshopy a diskuse s cílem povzbudit mladé lidi ve věku 16 až 35 let k aktivnímu občanství.

Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s partnery pořádá několik aktivit, které nabízejí mladým lidem příležitost zapojit se do této iniciativy. Reproduktor Demokracie v akci, Workshop Prezentuj svou vizi a workshopy sítě Eurodesk jsou jen některé z nich. Tyto aktivity nabídnou prostor nejen pro diskuse o důležitých tématech, ale také pro konstruktivní dialogy s tvůrci politik a činiteli s rozhodovací pravomocí.

Pokud máte v plánu sami uspořádat akci pro mladé lidi, neváhejte ji zapsat do mapy Evropského týdne mládeže a přidejte se tak k oslavám napříč celou Evropou. Termín pro zapsání akce je od 5. do 26. dubna 2024.

Proč se zapojit?

  • můžete uspořádat a účastnit se všech druhů aktivit v celé Evropě i mimo ni 
  • budete diskutovat o tématech, která jsou pro vás a vaše přátele důležitá 
  • zapojíte se do smysluplných dialogů s tvůrci politik a činiteli s rozhodovací pravomocí 
  • získáte více informací o příležitostech, které EU nabízí nejen mladým lidem, jako je Erasmus+ a Evropský sbor solidarity  
  • budou vás inspirovat zajímavé příběhy dalších mladých lidí 
  • zjistíte, proč je váš hlas důležitý pro nadcházející volby do Evropského parlamentu

Novinkou letošního ročníku je online platforma „Youth Voices“, která nabízí možnost sdílení vlastních vizí a názorů na důležitá témata. I když nemůžete osobně navštívit žádnou z akcí, můžete se připojit k disku s ostatními mladými lidmi a podělit se o své myšlenky na téma demokracie, evropských hodnot a budoucích voleb do Evropského parlamentu.

Akce pro studenty a veřejnost

V období od 17. do 19. dubna se bude konat akce Reproduktor Demokracie pro studenty středních škol, nabízející šest různých termínů. Její součástí neformální diskuse s realizátory ze sdružení Ostružina a zástupci Domu zahraniční spolupráce. Tito zástupci představí mladým lidem možnosti aktivního zapojení, například skrze program Erasmus+, a jak mohou prostřednictvím změn ve svém okolí nebo cestováním po Evropě ovlivnit svět kolem sebe.

Program vrcholí návštěvou nově otevřeného centra Europa Experience. Toto centrum využívá moderní multimediální technologie k tomu, aby účastníci pochopili fungování Evropské unie a její vliv na každodenní život. Navíc budou mít možnost klást otázky a prozkoumat témata, která je zajímají. Jednou z aktivit v Europa Experience je simulace, ve které se třída promění v poslance a poslankyně Evropského parlamentu.

Pro veřejnost bude Reproduktor Demokracie probíhat 19. dubna od 18:00 na Kampě. Registrovat se můžete zde. Během dne bude také možné navštívit centrum Europa Experience.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram