Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Evropský projekt s alokací 11 milionů korun pomůže zvýšit kvalitu pražského školství

26. 04. 2022 - Pražský inovační institut

Pražské střední školy a vzdělávací instituce se budou moci zapojit do evropského projektu, ve kterém je alokováno více než 11 milionů korun. Vzniklé aktivity pomohou zlepšit vzájemnou spolupráci a dají podnět ke vzniku vzdělávacích plánů, které zvýší kvalitu pražského školství. Partnerskou smlouvu o projektu Krajský akční plán vzdělávání III Praha podepsal Magistrát hlavního města Prahy s Pražským inovačním institutem (Pii), který je jediným partnerem projektu. Projekt včera schválila Rada hl. m. Prahy.

„Hlavním cílem je vytvořit společný plán vzdělávání v Praze pro nadcházející období a provázat několik základních plánů, které budou společně směřovat ke zvyšování kvality pražského školství. Projekt je primárně určen pro střední školy, ale plány budou zahrnovat propojení vzdělávání již od škol základních přes střední až po univerzity, včetně začlenění dalších partnerů, kteří se na vzdělávání v hlavním městě podílejí,” říká radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral. 

Krajský akční plán vzdělávání III začal 1. dubna a potrvá do listopadu roku 2023. Na konci dubna bude ještě partnerskou smlouvu schvalovat Zastupitelstvo hl. města Prahy. Poskytovatelem evropské dotace je Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který řídí ministerstvo školství.

„Hlavní město Praha se pod současným vedením snaží o to, aby prostředky směřující do vzdělávací soustavy nad rámec běžného financování sloužily zejména naplňování strategických cílů, které Praha přijala, samozřejmě v souladu s celostátní strategií rozvoje vzdělávání,” uvedl ředitel Pii Bohumil Kartous. „I proto Pražský inovační institut realizuje Implementaci krajského akčního plánu II (iKAP II) a je logické, že navazující třetí Krajský akční plán připravil pro další, třetí implementační fázi. V tomto smyslu oba projektové týmy intenzivně spolupracují mezi sebou a také s aktéry vzdělávání, zejména v pražských školách,” dodal ředitel Kartous.

Krajský akční plán III Praha navazuje na předchozí akční plány a bude sloužit jako překlenovací projekt pro akční plánování na území hlavního města, které bude v období 2021-2027 uskutečněno v rámci nového Operačního programu Jan Amos Komenský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram