Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Erasmus days jsou za námi!

17. 10. 2023 - Aneta Havránková

Právě skončily Erasmus Days, šest dní plných oslav programu Erasmus+, které probíhaly od 9. do 15. října 2023. Tato jubilejní sedmá edice měla zvláštní nádech, jelikož byla spojena s Evropským rokem dovedností. V rámci České republiky jsme si navíc připomínali čtvrt století od okamžiku, kdy jsme se poprvé zapojili do tohoto vzdělávacího programu.

S oslavami Erasmus days se přišla v roce 2017 francouzská národní agentura a Česká republika se zapojila o rok později. Od té doby jsme jednou z nejaktivnějších zemí v Evropě, co se týče počtu a rozmanitosti oslav a aktivit spojených s programem Erasmus+.

Během těchto šesti dnů proběhlo téměř šest tisíc akcí po celé Evropě, včetně České republiky, která se pyšní 171 událostmi. Akce sloužily k tomu, aby se představily projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovaly účastníky o přínosech programu. Organizátoři měli možnost sdílet své úspěchy a zkušenosti s kolegy, účastníky, novými zájemci a veřejností.

V rámci České republiky probíhaly různorodé akce, například Církevní střední škola pedagogická a sociální v Bojkovicích uspořádala projektový den pro děti z mateřských škol s hudebně-pohybovými aktivitami. Základní škola Speciální Ostrava zase připravila akci s názvem "Stan se Bořkem," kde žáci měli možnost pracovat s různými stavebními materiály a procvičovat matematiku a projektování.

To je však jen malý výčet z mnoha událostí, které proběhly během Erasmus Days. Od konferencí a výstav po turnaje v e-sportu a dobrovolnické aktivity, všechny tyto akce měly za cíl oslavit vzdělávání a mezikulturní obohacování. Nestihli jste se zapojit? Nevadí, podívejte se na web Domu zahraniční spolupráce a zapojte se do některé z dalších plánovaných akcí.

Zúčastnit se tak můžete výměn mládeže, tréninkových kurzů, evropského sboru solidarity, jazykové výměny nebo třeba Erasmu pro mladé podnikatele. Výzev pro mladé lidi je opravdu mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram