Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Elon Musk vzkazuje zaměstnancům, ať se vrátí do kanceláře, v opačném případě přijdou o práci

08. 06. 2022 - jan.sercl

Nejbohatšímu muži světa již pravděpodobně začalo vadit, že velká část zaměstnanců Tesly pracuje z domova. Před pár dny jim totiž poslal email, ve kterém píše, že pokud zaměstnanci na pracovišti nestráví alespoň 40 hodin týdně, bude to považovat za rezignaci.

„Kancelář navíc musí být v místě, kde se nacházejí vaši skuteční kolegové, ne v nějaké vzdálené pseudokanceláři. Pokud se nedostavíte, budeme předpokládat, že jste rezignovali," uvedl. Proti tomuto oznámení se pochopitelně lidé začali odvolávat a Musk se tak znovu stal terčem kritiky. Své stanovisko obhajuje tím, že on sám rutinně pracuje vedle zaměstnanců u pracovní linky, což prý výrazně napomohlo tomu, že Tesla stále nezbankrotovala.

Miliardář prý také poslal podobný e-mail zaměstnancům své raketové společnosti se sídlem v Hawthorne, Space Exploration Technologies Corp., známé spíše jako SpaceX, jak uvádí deník New York Times. Není těžké si povšimnout, že Musk velmi oceňuje tvrdou práci, obzvláště v Číně, kde před nedávnem vychvaloval místní pobočku Tesly. Narozdíl od nich se podle něj američtí zaměstnanci "snaží nechodit do práce vůbec". Faktem ovšem zůstává, že v šanghajské pobočce lidé běžně odpracovávají dvanáctihodinové směny šestkrát do týdne, na což si také mnoho lidí po celém světě stěžuje, někteří to dokonce označují za porušování lidských práv.

Nyní se naskýtá otázka, zda bude vyžadovat podobné chování i od zaměstnanců Twitteru. Společnost sice zatím nevlastní, ale pravděpodobně je pouze otázka času, než se koupě uskuteční. V odpovědi na dotaz jednoho ze sledujících na Twitteru, zda má nějaký komentář k "lidem, kteří si myslí, že chodit do práce je zastaralý koncept", Musk odepsal: „Měli by předstírat, že pracují někde jinde."

V posledních dnech má rovněž "velmi špatný pocit" z ekonomiky a podle všeho potřebuje zrušit asi deset procent pracovních míst ve výrobci elektromobilů, uvedl v e-mailu vedoucím pracovníkům, který viděla agentura Reuters. Mnoho výrobců automobilů dosáhlo v roce 2021 rekordních zisků, ale hospodářská situace je nyní méně spolehlivá, poznamenal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram