Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Domácí robot Astro od Amazonu vám pohlídá dům či přiveze pivo

08. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

Společnost Amazon představila nového robotického pomocníka jménem Astro. Pohybuje se na kolečkách a jeho komunikace je realizována přes hlasového asistenta Amazon Alexa. Kromě hlasových příkazů umí také hlídat vaší domácnost a to i v době vaší nepřítomnosti.

Robot Astro je vybaven displejem či periskopickou kamerou, která se umí vysouvat, díky čemuž je schopen snímat okolí v podstatně větší výšce, než je on sám. Robot sám o sobě dosahuje maximálně do výšky kolen dospělého člověka. Díky této kameře je tak schopen kontrolovat například domácí mazlíčky, sporák, spící děti a mnoho dalšího.

V předplacené službě Protect pro od společnosti Ring mohou navíc uživatelé snadno zjistit, co se u nich děje, i když nejsou doma. Robot také detekuje kouř, oxid uhelnatý či zvuk rozbitého skla a pokud zaznamená něco neobvyklého, posílá upozornění svému majiteli.

Kromě možnosti zadávání všech hlasových příkazů typické pro Alexu lze také přes robota volat s tím, že umí při (video)hovorech volajícího následovat. Je také samozřejmostí funkce, která dá robota do režimu Nerušit či mu nastavit zóny, kam bude mít robot zakázaný vstup.

Nový robot bude uvedený na trh ještě letos. V plné ceně má stát 1500 dolarů (cca 33 000 korun). V ceně bude zahrnut i půlroční bezplatný přístup službě Protect Pro.

Zdroj fotografie: Amazon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram