Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Do 20. května je možné zapojit se do veřejné konzultace k nastavení středního článku vzdělávací politiky

04. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Jedním z prioritních opatření Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030 je nastavení takzvaného středního článku, který by zlepšoval učení, wellbeing a rovné šance žáků. To je také cílem veřejné konzultace k jeho zapojení do vzdělávací soustavy v České republice. Ta byla zahájena 20. dubna a skončí 20. května. Cílem je zmapovat, do jaké míry najdou aktéři odbornou shodu ve vybraných klíčových otázkách. Konzultace má také podpořit diskusi o tom, jak by se měl střední článek postupně vyvíjet, aby měl co největší pozitivní dopad na zlepšování učení, wellbeingu a rovných šancí dětí a žáků.

Ve Strategie 2030 + se k otázce středního článku uvádí, že „poskytne školám cílenou podporu, zajistí koordinaci jejich činnosti v dané lokalitě a stane se prostředníkem v komunikaci mezi centrem a územími, a to především ve smyslu zprostředkování zpětné vazby škol v dané lokalitě vůči centru a poskytování individuální pomoci a podpory jednotlivým školám.”

Ministerstvo školství v současné době testuje v pilotním projektu v okresech Svitavy a Semily, jak by takový článek měl vlastně vypadat.

Výstupem veřejné konzultace bude studie, která bude zveřejněna během června 2021, a poté bude sloužit jako podklad pro diskusi o dlouhodobější vizi středního článku v České republice.

Zapojit se je možné zde: VEŘEJNÁ KONZULTACE NA TÉMA (tc.cz)>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram