Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dnes je pololetní vysvědčení. Kvůli pandemii téměř pro všechny online

28. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Letošní pololetní vysvědčení bude kvůli pandemii koronaviru jiné. V tradiční papírové podobě ho dostanou jen prvňáci, druháci a žáci speciálních škol, kteří mohou do školy chodit prezenčně. Žáci ostatních ročníků základních a středních škol se už několik týdnů učí na dálku z domova a online se dozvědí i to, jak se jim za uplynulý půlrok dařilo. Přehled o tom, jaké mají známky, dostanou většinou prostřednictvím výpisu v elektronickém školním systému, jako jsou například Bakaláři. 

Výjimečně si ale někteří mohou vysvědčení vyzvednout buď osobně na individuálních konzultacích, nebo na vrátnici školy. Ministerstvo školství učitelům doporučilo, aby osobně vysvědčení rozdali, až se obnoví klasická školní docházka. Využívat mají i slovní hodnocení než známkování. Řada škol přesto dle vyjádření svých zástupců u klasických známek zůstala.

Od začátku února se na online provozu škol zatím nic měnit nebude. Ve středu večer to v České televizi uvedl premiér Andrej Babiš. S návratem do školních lavic podle něj nemohou počítat ani maturanti, deváťáci ani malotřídky. Situace není dobrá, řekl. Krátce poté informaci potvrdil na twitteru přímo z jednání vlády také ministr školství Robert Plaga. Nezačne výuka ani v malotřídkách, jak původně ministr uvažoval. 

V pátek se nicméně děti mohou těšit na jednodenní “pololetní” prázdniny. Na ně po týdenních intervalech navazují tradičně jarní prázdniny, v hlavním městě na přelomu února a března.

Jaké termíny jarních prázdnin platí pro Prahu?

  • 22. - 28. února 2021 - Praha 1 až 5
  • 1.- 7. března 2021 - Praha 6 až 10

Fotografie od uživatele olia danilevich ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram