Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Elektronické přihlášky na střední školy přehledně

08. 02. 2024 - Klára Nováčková

Na začátku února bylo spuštěno elektronické přihlašování na střední školy. Jak přihlášku správně podat a z kolika možností lze vybírat se dočtete v následujícím článku. 

Aktuálně mohou zájemci o studium střední školy vybírat ze tří možností, jak přihlášku podat: Mohou zvolit buď klasický tiskopis se všemi přílohami, výpis ze systému a v neposlední řadě nejskloňovanější variantu - elektronickou přihlášku. Nově je možné podat až 3 přihlášky na střední školy s přijímacím řízením bez talentové zkoušky. Možnost podat 2 přihlášky na školu s talentovou zkouškou zůstává.

Elektronická přihláška

Podání přihlášky elektronickou cestou je možné s využitím tzv. Identity občana. (Jak si založit Identitu občana naleznete na oficiálních webových stránkách https://www.identitaobcana.cz/ ) Díky identitě občana máte po ruce svoje ID a můžete se tak lehce a bezpečně přihlašovat do desítek portálů, včetně těch státních.

Pokud máte Identitu občana, zbytek procesu bude snadný, neboť vše ostatní zvládnete udělat online. Na DiPSy pak stačí vybrat školu, požadované přílohy ofotit a jednoduše poslat. Pozvánka ke zkouškám přijde elektronicky, stejně jako kompletní výsledky testů z jednotné přijímací zkoušky. Další výhodou je, že přihlášku/y můžete podat v jakýkoliv den (od 1.2. do 20.2. letošního roku) a jakoukoliv denní dobu. Jako bonus máte přístup k číslům přihlášek a přijatých studentů z posledních let. 

Výpis ze systému

Výpis se systému je takovým kompromisem mezi elektronickou přihláškou a klasickým tiskopisem. Stejně jako u elektronické přihlášky, i u výpisu ze systému vybíráte školu z online seznamu (databáze), potřebné informace máte na jednom místě, přílohy posíláte elektronicky. 

Na rozdíl od elektronické přihlášky ale musíte ručně vyplnit všechny osobní údaje a vytisknout si výpis ze systému, podepsat jej a doručit na vámi zvolené školy. Pozvánka k přijímacímu řízení vám přijde doporučeným dopisem do schránky. 

Tiskopis

Tiskopis je poslední varianta, jak přihlášku na střední školu podat. Jedná se o klasickou cestu, která oproti již zmíněným možnostem zabere mnohem víc času a bude vás stát spoustu papírování. Stáhnout všechny potřebné dokumenty včetně samotné přihlášky můžete zde.

Ke každé podané přihlášce, kterou musíte ručně vyplnit, včetně kódů požadovaných oborů, musíte přiložit listinné kopie požadovaných příloh a všechny dokumenty doručit do škol. Pozvámka vám stejně jako u výpisu ze systému přijde doporučeným dopisem do schránky.

Doplňující informace

Pro více informací doporučujeme navštívit oficiální webové stránky, kde naleznete všechny potřebné formuláře k podání vybraných přihlášek. Dalším webem, kde naleznete zevrubné informace k přijímacím zkouškám (nejen) na střední školy, včetně video tutoriálů na podání přihlášky, je web prihlaskvnastredni.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram