Cookie Consent by Free Privacy Policy website

DHL nasadí robota při vykládání kamionů, měl by nahradit lidskou pracovní sílu

02. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

Logistická oblast je jedno z odvětví, kde chybí pracovní síla. I to je důvod, proč zde začínají snahy o robotizaci. Společnost Boston Dynamics nyní představila stroj, který bude schopný vykládat kamiony, čímž by mohla velice elegantně vyřešit problém s nedostatkem pracovních sil.

Společnost DHL investuje do společnosti Boston Dynamics 15 milionů dolarů, za něž získá roboty, kteří zamíří do několika skladů v Severní Americe v následujících třech letech. Roboti s názvem Stretch zde budou primárně využiti na vykládání kamionů.

Činnost by měla začít již na jaře letošního roku, nicméně společnost zřejmě plánuje využít ještě další roboty pro další úkoly, aby tak nahradila lidskou ruku. Robot je v podstatě obrovské robotické rameno na mobilní základně. Rameno má sedm stupňů, ve kterých se může pohybovat. Ve své výbavě má také řadu přísavek, které mu pomohou uchopovat a přemisťovat břemena do 23 kilogramů. Robot také disponuje několika kamerami, senzory pro navigaci a baterií, která jej udržuje v chodu po dobu až osmi hodin.

Je otázka, jak rychle se bude nadále toto odvětví vyvíjet, ale je jisté, že nedostatek pracovní síly bude nutit k co nejrychlejší modernizaci tohoto odvětví.

Fotografie od uživatele Kindel Media ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram