Komunitní centrum Jiřího Hubače v Satalicích sice kvůli vládním opatřením proti koronaviru muselo dočasně omezit některé aktivity, přesto se rozhodlo zpříjemnit místním seniorům karanténu. Celý březen sbíralo velikonoční pohlednice od dětí. Ty je nakreslily a vhodily do schránky komunitního centra, na jehož dveřích byl od 15. března připraven speciální box. Děti již seniorům kreslily obrázky i loni na Vánoce. 

„Chtěli jsme seniory v této osamělé době potěšit a vzkázat jim, že na ně někdo myslí a že nejsou sami. Myslím, že srdečné vzkazy od dětí to dokázaly. Protože jsme od seniorů dostali spoustu pozitivních ohlasů na vánoční pohledy, rozhodli jsme se akci zopakovat a potěšit je i před Velikonocemi,“ říká Eliška Portužáková, vedoucí satalického komunitního centra.

Ve schránce se od dětí sešlo až 50 pohledů

„Akci bychom rádi zopakovali i v příštím roce. Doufejme, že už bude situace příznivější, bude možné uspořádat vánoční dílnu, na které děti vánoční pozdravy vytvoří,“ dodala Portužáková.

Nejen pro děti, které kreslily obrázky, centrum připravilo v Satalicích velikonoční stezku a nebude zahálet ani po Velikonocích. Na jaro připravuje šifrovací hru s detektivní zápletkou, při které děti budou muset trochu “potrápit hlavu” a zapojit logické myšlení. Společně s místní knihovnou vytváří také on-line únikovou hru.