Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Den s Univerzitou Karlovou v Kampusu Hybernská

05. 05. 2023 - Vincenc Novák

Pro všechny zájemce o vzdělávání je určena akce s názvem Den s Univerzitou Karlovou, která se koná v sobotu 20. května v prostorách Kampusu Hybernská. V rámci akce se uskuteční také prohlídka historického Karolina s průvodcem.

Atraktivní program akce, který pořádá společně všech 17 fakult tvořících Univerzitu Karlovu, je určen pro návštěvníky každého věku. „Celý den věnujeme všem, kteří chtějí rozšířit své vědomosti a poznat, čím se studentky a studenti našich fakult zabývají. Návštěvníci mohou náš program využít jako inspiraci pro další vzdělávání nebo si jen naplno užít den plný tvůrčích aktivit,“ říká rektorka Univerzity Karlovy profesorka Milena Králíčková.

Během dne bude v areálu Kampusu Hybernská připraveno několik interaktivních stanovišť pro děti a dospělé. Zájemci si budou moci vyzkoušet nácvik první pomoci nebo zhlédnout ukázky ergoterapie v praxi či přehlídku léčivých rostlin. Děti si budou moci vyzkoušet práci s pacienty v nemocnici pro medvídky či se zúčastnit pokusů s dusíkem.

Součástí programu bude také pásmo přednášek a besed věnujících se tématu Práce s informacemi v současném světě. Mezi hosty budou kupř. český novinář a televizní reportér Jakub Szántó, lékařka Ilona Hromadníková či redaktor, moderátor a vysokoškolský učitel žurnalistiky Václav Moravec.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout také symbol univerzity, národní kulturní památku Karolinum. Na komentovanou prohlídku je nutné se dopředu zaregistrovat na webových stránkách akce.

Vstup na akci je zdarma.

Zdroj: TS UK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram