Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Delegace bavorského zemského sněmu na MŠMT

19. 07. 2023 - Aneta Havránková

V úterý 11. července 2023 v Praze proběhla schůzka mezi ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem a bavorskou delegací, kterou vedl Tobias Gotthardt, zastupující předseda Výboru pro vzdělávání Bavorského zemského sněmu. Společně diskutovali o školství.

Hlavními tématy diskuze byly kurikulární reforma v České republice, výuka češtiny v Bavorsku a němčiny v České republice, vzdělávání učitelů, odborné vzdělávání a přeshraniční spolupráce v rámci mládežnických výměn. Na začátku jednání členové Výboru pro vzdělávání Bavorského zemského sněmu vyjádřili svůj zájem o informace týkající se probíhající kurikulární reformy v České republice a revize Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání.

Současně zdůraznili důležitost ovládnutí německého jazyka pro úspěšné uskutečňování přeshraničních projektů a bilaterálních výměn mládeže mezi Českou republikou a Bavorskem. V posledních letech se totiž Bavorsko snaží rozšířit síť škol, které nabízejí výuku češtiny jako volitelného předmětu. Oba partneři tak společně přispívají k překonávání jazykových bariér.

Delegace z Bavorska dále projevila zájem o odborné vzdělávání a spolupráci odborných škol v České republice se soukromými firmami, bilaterálními výměnami a projekty, digitálním vzděláváním a dalším rozvojem pedagogických pracovníků. Shodli se na tom, že je nezbytné motivovat kvalifikované učitele, aby působili i v regionech, které čelí nedostatku kvalifikovaných sil, což je aktuálně závažný problém v obou zemích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram