Cookie Consent by Free Privacy Policy website

CZEDUCON: Fórum mezinárodního vysokoškolského vzdělávání

20. 07. 2023 - Aneta Havránková

V roce 2023 proběhne již pátý ročník CZEDUCONU, který se odehraje 21. – 23. listopadu v Brně. Cílem konference je vytvořit platformu pro kultivaci mezinárodní spolupráce a vzdělávání v sektoru vysokého školství a napomoci rozvoji nových příležitostí pro sdílení dobré praxe a hledání řešení výzev internacionalizace.

CZEDUCON je platforma pro odborníky v oblasti internacionalizace vysokých škol. První konference se konala již v roce 2018 a od té doby se stala největší akcí svého druhu ve střední Evropě, která každoročně přivítá stovky účastníků a hostí desítky sezení a workshopů. Konferenci pořádá Česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum (DZS) a program konference je v angličtině.

Hlavními tématy konference jsou: Internacionalizace, digitální věk, spolupráce v rámci akademické obce i mimo ni

Na akci vystoupí několik zajímavých hostů. Mezi řečníky a panelisty se objeví zástupci a odborníci z evropských vysokých škol, zástupce Evropské komise i zástupce národních agentur a další odborníci. Za nejvýznamnějšího hosta je považován Piet Van Hove, prezident Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání.

Van Hove je zároveň ředitelem Kanceláře mezinárodních vztahů na univerzitě v Antverpách, kde dříve získal titul Master of Laws. V oblasti internacionalizace působí od roku 1995 a dnes řídí tým 18 zaměstnanců, kteří se zabývají tvorbou a realizací celouniverzitní politiky v oblasti internacionalizace, mezinárodní spolupráce a networkingu. To sahá od mobility studentů a zaměstnanců až po rozvojovou spolupráci a mezinárodní vzdělávací projekty.

Konference se může zúčastnit kdokoliv z šiřoké veřejnosti. Vstup je bezplatný.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram