Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Cybertruck od Tesly by se měl prodávat již v příštím roce

21. 04. 2022 - Patrik Vodrážka

Se slavnostním otevřením texaské Gigafactory Elon Musk oznámil, že společnost Tesla začne příští rok konečně prodávat Cybertruck. Během prezentace ukázal Musk sériové vozidlo Cybertruck, které se od předchozí verze liší tím, že dveře již nemají kliky. Vůz prý bude sám vědět, kdy má dveře otevřít.

Musk se omluvil za zpoždění při uvádění Cybertruck na trh. Poprvé bylo oznámeno již v roce 2019. Původní cílové datum uvedení na trh mělo být v roce 2021, později byl odložen na rok 2022 a nyní opět na rok 2023.

Tesla bude Cybertruck vyrábět ve své texaské továrně Gigafactory, která by se měla stát nejvýkonnější automobilovou továrnou v Americe. Padla zmínka i o dalších plánovaných továrnách, ale i o tom, že výroba vozidel je mnohem šetrnější k životnímu prostředí, za což byl dříve hojně kritizován.

V roce 2023 bychom se mimo Cybertrucku měli dočkat také nových produktů, jako elektromobil Tesla Semi a další produkty, o kterých Musk zatím mlčí. Měla by v tomto roce také započít výroba humanoidního robota Tesla Optimus navrženého tak, aby uměl plnit všechny úkoly, které lidé nechtějí dělat.

Zdroj obrázku: Tesla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram