Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Chodby školek a základních škol v Praze po dlouhé době znovu ožijí

30. 04. 2021 - Pražský inovační institut

Do škol a školek se konečně po dlouhé době vrací každodenní ruch. Vláda na jednání 29. dubna rozhodla, že v Praze, Středočeském, Pardubickém a Libereckém kraji se od 3. května vrátí děti do školek. Ve všech těchto krajích mohou od pondělí do lavic také v rotačním schématu usednout děti druhých stupňů základních škol. K nim se přidají děti šestých až devátých tříd a odpovídajících tříd víceletých gymnázií ze tří krajů (Královehradeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje), ve kterých epidemická situace dovolila návrat školkových dětí už v tomto týdnu.

Kabinet také změnil systém testování ve školkách a školách. V sedmi zmíněných krajích se nově nebudou muset testovat děti v mateřských školách, zároveň se mění četnost testování u dětí na základních školách. Od pondělí 3. května se budou žáci z prvních stupňů základních škol a pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci testovat na koronavirus pouze jednou týdně, žáci druhého stupně, kteří se do škol vrací nově, dvakrát týdně. Doposud se testovaly všechny děti při prezenční výuce dvakrát týdně.

Vláda také prozatím vyřešila nedostatek antigenních testů, který vznikl zrušením tendru Správou státních hmotných rezerv (SSHR) na počátku tohoto týdne. Ten byl zastaven, protože žádný ze čtyř zájemců nesplnil zadávací podmínky. SSHR poskytne školám 185 tisíc testů, které byly původně určeny na testování zaměstnanců státní správy. Ty mají školám společně s rezervami ministerstva školství a Národního pedagogického institutu vystačit do 17. května, kdy by měly získat další testy z nového tendru, který vypsala správa ve středu 28. dubna.

Vláda zatím neřekla, kdy by mohli s docházkou na teoretickou výuku počítat studenti středních škol a učilišť. Počítá se zatím s nejdřívějším termínem v polovině května. Na těchto školách byla od 26. dubna povolena po dlouhé době alespoň praktická výuka. Na vysokých školách byla obnovena praktická výuka pouze u studentů v závěrečných ročnících a ve zdravotnických či farmaceutických oborech.

Po jednání kabinetu v prvním květnovém pondělí má být také jasno, jak budou nadále pokračovat kroužky a volnočasové aktivity dětí. Prozatím jsou povolené jen venkovní sporty v omezeném režimu. 

Image by Prashant Sharma from Pixabay 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram