Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Chcete se stát Světovou školou? Program vedoucí k aktivnímu občanství je opět otevřený

30. 08. 2022 - Pražský inovační institut

Již 115 českých škol se může pyšnit prestižním označením Světová škola. Ta vaše může být letos mezi nimi. Tento titul mohou školy získat na základě toho, že začleňují do výuky i života školy různá globální témata a snaží se řešit komunitní problémy.

Pokud chcete v tomto dlouhodobém programu měnit vaše okolí k lepšímu a připravit žáky na život v propojeném světě, přihlašujte se do něj nejpozději do 15. září 2022.

Světová škola je místem, kde žáci s pomocí učitelů hledají souvislosti našich životů s komplexními globálními tématy. Učí se řešit globální témata na místní úrovni, plánují vlastní kampaně, zapojují do dění ve škole rodiče a veřejnost a ukazují, co znamená Mysli globálně, jednej lokálně,“ říká Lenka Pánková, koordinátorka Světové školy z organizace ARPOK. 

Program nám dal pevnou kostru pro začlenění světových témat do školy, větší objasnění těchto témat, motivaci, inspiraci, spolupráci s průvodci i dětmi na věcech, které mi dávají smysl. Díky světové škole jsme získali větší impuls propojit se s okolím a pracovat na vztazích s místními organizacemi. Mám radost z nových kontaktů i všech akcí, které vznikly. Vážím si podpory Světové školy,“ zdůrazňuje Jana Závacká, průvodkyně z ZŠ a MŠ Gaudí. 

Informační webinář pro zájemce o zapojení do programu se uskutečnil 30. srpna 2022 od 14 hodin. 

Více informací najdete na webu: www.svetovaskola.cz.

Jeden z projektů, které proběhly na jedné ze Světových škol je popsaný zde: https://www.clovekvtisni.cz/sbirka-ukrajina-studenti-ecp-8611gp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram