Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Česko v prestižním projektu Evropské komise

17. 06. 2024 - Michaela Kratochvílová

V září loňského roku se Česká republika díky iniciativě Study in Czechia, spravované Domem zahraniční spolupráce (DZS), připojila k významnému konsorciu Study in Europe. Nyní jsme spolu s předními evropskými institucemi zvítězili v tendru Evropské komise na realizaci stejnojmenného projektu, který se zaměřuje na propagaci vzdělávání a podporu spolupráce na evropských vysokých školách.

Projekt Study in Europe, podporovaný Evropskou unií, cílí na propagaci evropského vysokého školství po celém světě. Jeho cílem je poskytovat informace o studijních a výzkumných příležitostech, organizaci a financování v celkem 33 zemích. Zároveň napomáhá evropským vysokoškolským institucím navazovat kontakty s potenciálními studenty a partnerskými organizacemi jak v regionu, tak na globální úrovni.

Podpora veletrhů i studijních programů

V rámci tohoto projektu se DZS bude podílet na tvorbě strategie jednotné propagace Evropy jako atraktivní studijní destinace a na vytváření silné mezinárodní komunity absolventů, kteří budou šířit informace o vzdělávacích příležitostech v Evropě. DZS také převezme odpovědnost za organizaci vybraných veletrhů pro zahraniční studenty a za podporu studijních programů v rámci EU.

Tato spolupráce představuje unikátní příležitost pro Českou republiku formovat a ovlivňovat budoucnost evropského vzdělávání. Díky členství v konsorciu a nyní i vítězství v tendru Evropské komise budeme aktivně přispívat k rozvoji otevřeného a inkluzivního vysokoškolského systému a posilovat Evropu jako atraktivní studijní destinaci pro zahraniční studenty i výzkumníky,“ uvádí Soňa Lippmann, vedoucí sekce komunikační a analytické v DZS.

Dům zahraniční spolupráce se tak díky členství v konsorciu stává klíčovým hráčem určujícím trendy v evropském vzdělávání. Bude úzce spolupracovat s dalšími členy konsorcia, mezi něž patří francouzská národní agentura Campus France, Německá akademická výměnná služba (DAAD), Nizozemská organizace pro internacionalizaci ve vzdělávání (Nuffic), estonská agentura Education and Youth Board (Harno) a Academic Cooperation Association (ACA), asociace podporující internacionalizaci a inovace vysokého školství v Evropě.

Zdroja: Dům zahraniční spolupráce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram