Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Česká televize připravila pro děti materiály k přípravě na přijímačky

08. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Děti v tomto školním roce zažívají náročný rok, co se přípravy na střední školu týká. Většina pražských škol, jak jsme již dříve informovali, ponechá standardní přijímačky organizované společností Cermat. Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) studentům už v předstihu zveřejnilo ilustrační testy jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a literatury a z matematiky pro čtyřleté obory vzdělání a víceletá gymnázia. Ty uchazeči najdou na stránkách https://prijimacky.cermat.cz/. Pokud už ale všechny tyto testy prošli a rádi by zkusili něco dalšího, Česká televize na svých stránkách ČT edu připravila výukové materiály zaměřené mimo jiné také na přípravu na přijímací zkoušky.

V každém z předmětů, tedy češtině i matematice, najdete videa a pracovní listy, které vás provedou například pravopisem, slovní zásobou, mocninami, rovnicemi nebo zlomky. V pracovních listech si pak ověříte, jak vám daná oblast jde a ve kterých oblastech je ještě potřeba trochu více přípravy.

Přípravu na přijímačky z češtiny najdete zde:

Synonymum, větná skladba, tvary vzoru, y a i: Jak na přijímačky z češtiny? - ČT edu - Česká televize (ceskatelevize.cz)

A materiály na přípravu ke zkoušce z matematiky jsou k dispozici zde:

Mocniny, grafy, kružnice, rovnice: Jak na přijímačky z matematiky? - ČT edu - Česká televize (ceskatelevize.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram