Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Cena bitcoinu se pomalu vzpamatovává, blíží se k milionu

18. 08. 2021 - Patrik Vodrážka

Je to již pár měsíců, kdy byl bitcoin na svém vrcholu. Pak pro tuto nejznámější kryptoměnu přišlo několik ran, kvůli které se její hodnota rapidně propadla. Nyní to však vypadá, že se pomalu bitcoin opět zotavuje a jeho hodnota vystoupala nad hranici 45 tisíc dolarů (cca 973 tisíc korun).

Prozatím byla největší cena bitcoinu něco přes 64 tisíc dolarů, a to v dubnu letošního roku. V květnu ovšem zažil bitcoin propad poté, co Elon Musk označil bitcoin za neekologický, a proto jeho firma pozastavila jeho příjem, a dále také po stupňujícím se tlaku Číny proti kryptoměnám.

Již v červenci Musk prohlásil, že bude jeho automobilka Tesla s největší pravděpodobností opět přijímat platby v bitcoinech, což jistě začalo prospívat pozitivnímu trendu, nicméně vzhledem k regulacím států proti kryptoměnám přetrvávají na trhu stále rizika.

Bitcoin je nejstarší kryptoměnou, jedná se o decentralizovanou měnu, která je navržená tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky či způsobovat inflaci. Síť funguje od roku 2009. Její zvláštností je, že jí je pouze omezené množství, čímž bude docházet k trvalé deflaci.

Fotografie od uživatel Worldspectrum ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram