Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Budovy VOŠ a SPŠ Na Příkopě dostanou nová okna

14. 02. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Radou hl. m. Prahy byl dnes schválen záměr na realizaci veřejné zakázky Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Na Příkopě, díky které bude provedena rekonstrukce oken z důvodu jejich nevyhovujícího stavu. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 - Školství, mládež a sport v předpokládané výši necelých 15 milionů korun.

„Plánované investiční akce odboru školství vychází především z potřeb rekonstruovat a renovovat stávající prostory školských budov, které disponují svým nevyhovujícím stavem, jako je tomu například u Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Na Příkopě. Zde je důvodem pro rekonstrukci výměna stávajících oken za nová, a tím snížení energetické náročnosti budov. Díky tomu se zvýší i celkový estetický vzhled budov,” říká pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

V rámci rekonstrukce se jedná o výměnu stávajících oken za nová okna včetně kování a vnitřních parapetů, o oplechování venkovních parapetů a související stavební práce při bourání starých a montáži nových oken. Součástí je také finální povrchová úprava vnitřního a vnějšího ostění včetně šambrán.

Předpoklad zahájení zadávacího řízení je březen 2022, vlastní realizace v roce 2022 (1. etapa prací) a v roce 2023 (2. etapa prací).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram