Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Budova Gymnázia Loučanská potřebuje novou fasádu

21. 02. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Radou hl. m. Prahy byl dnes odsouhlasen záměr na realizaci veřejné zakázky Gymnázium Loučanská v Praze 5, díky které bude provedena rekonstrukce fasády budovy školy. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 - Školství, mládež a sport v předpokládané výši necelých 13 milionů korun.

„Plánované investiční akce odboru školství vychází především z potřeb rekonstruovat a renovovat školské budovy, které disponují svým nevyhovujícím stavem nebo vzhledem, jako je tomu například u Gymnázia Loučanská v Praze 5. Zde je důvodem pro rekonstrukci sjednocení fasády a jejího zevnějšku, díky které získá budova reprezentativnější vzhled,” říká pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

V rámci rekonstrukce se jedná o přestavbu fasády objektu Gymnázia včetně všech prvků komponovaných do fasády. Především se to týká sjednocení jejího vzhledu, jenž byl několikerými stavebními úpravami v minulosti poznamenán. Součástí bude též i přístavba nového vstupu do budovy pro studenty.

Předpokládaná doba realizace je 6 až 7 měsíců v roce 2022, případně možné dokončení v roce 2023 v závislosti na průběhu zadávacího řízení a zahájení vlastní realizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram