Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Budoucnost dezinformací, jídla nebo umělé inteligence. V Praze se uskutečnila konference Future Port Youth 2023

18. 11. 2023 - Vincenc Novák

Ve čtvrtek 9. listopadu se v multimediálním prostoru Next Zone na Smíchovské průmyslové škole konala mezinárodní konference pro studenty Future Port Youth 2023. Akce se na dálku zúčastnili studenti z desítek středních a vysokých škol v Česku i zahraničí.

Na unikátní akci přijeli inovátoři, vizionáři a experti z celého světa, kteří studentům předali svoji vizi budoucnosti a zápal pro technologie. Cílem organizátorů bylo podnítit u studentů zájem o technologie, digitální dovednosti a podnikavost. "Snažíme se studenty motivovat k podnikavosti. Ukázat jim neuvěřitelné nástroje, které dnes mají k dispozici, a inspirovat je příběhy lidí, kteří se neúnavně snaží tvořit lepší budoucnost pro nás všechny," říká CEO a zakladatel Future Portu Martin Holečko.

Akci sledovali studenti z celého světa

Konference se zúčastnily tisíce studentů z 29 zemí. Většina z nich program živě sledovala ze svých tříd místo běžné výuky. Přímo na místo konání akce přijelo 200 studentů převážně z Česka.

Paleta přednášejících byla velmi pestrá

Jedním z přednášejících byl 18letý Samay Lakhani z USA, který účastníkům prezentoval téma umělé inteligence a propojení mozku s počítači. Samay má ve svém věku bohaté zkušenosti, účastnil se stáže v Silicon Valley, vede vlastní výzkumy a na kontě má řadu ocenění. Každoročně také pořádá vlastní letní kurz AI pro teenagery.

Dalším řečníkem byl Mansoor Hamayun, britský podnikatel, který ve své práci mění k lepšímu životy milionů lidí v 11 afrických zemích. Účastníci měli dále možnost si poslechnout spoluzakladatele platformy pro rozvoj podnikavosti studentů, rakušana Marka Fondu, expertku na technologie a ambasadorku Queen's Commonwealth Trust Yesiku Agulleru či českou influencerku v oblasti environmentálních politik a cirkulární ekonomiky Rozárii Haškovcovou.

Moderování akce se, stejně jako v minulém roce, chopila 18letá Tilly Lockey ze Spojeného království, známá po celém světě díky svým biotickým protézám, které převedla ve výrazný rys své osobnosti.

Future Port Youth

Mezinárodní konference pro studenty všech oborů zaměřená na žhavá témata budoucnosti, digitální technologie a podnikavost. Jejím posláním je inspirovat mladé lidi a nastartovat jejich zájem o inovativní technologie, které mohou využít ve své kariéře a k tvorbě lepšího světa pro všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram