Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Brněnská výstava umožní nahlédnout do života Rudolfa II.

03. 09. 2022 - Vincenc Novák

V brněnském letohrádku Mistrovských probíhá od 3.9. do 17.11. výstava k 470. výročí narození a 410. výročí úmrtí Rudolfa II. Unikátní multimediální expozici s názvem "Rudolf II. /ožívá/" lze navštívit od středy do neděle.

Výstavou návštěvníky provází přímo sám český král a římský císař, jenž je oživen v digitální podobě. Expozice přiblíží různé zajímavosti z panovníkova života, jako je kupř. jeho mládí či studijní cesta do Španělska. Výstava umožňuje nahlédnout také do unikátních sbírek, které Rudolf II. v průběhu svého života navštěvoval. Kromě toho se lze těšit také na legendární alchymistickou dílnu.

Rudolf II. je historicky známý pro svůj zájem o alchymii a různé okultní vědy. Na výstavě tedy nechybí kabinet kuriozit, kunstkomora či alchymistická laboratoř z doby renesance.

Návštěvníci se však mohou těšit i na různá fakta z panovníkova osobního života, jako byl kupř. vztah mezi ním a jeho bratrem Matyášem. Nechybí ani informace o milenkách či potenciálních nevěstách.

Významné události panovníkova života jsou na výstavě zobrazeny pomocí tzv. diorámat, tedy vyřezávaných figurek, které jsou zasazeny do scén v jednotlivých truhlách.

Vstupné: Dospělí - 140 Kč, senioři a studenti VŠ - 110 Kč, Studenti SŠ a děti ZŠ - 90 Kč, studenti SŠ a děti ZŠ ve skupině na 15 osob - 80 Kč, děti MŠ a fotopoplatek 20 Kč. Sleva: 20% ZTP nebo ZTP/P, držitelé platné jízdenky či kupónu IDS JMK (min. 3 zóny).

Zdroj obrázku: Autor: Hans von Aachen – Web Gallery of Art:   Obrázek  Info about artwork, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14699580

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram