Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Baví vás společenské vědy a nejste si jisti, co studovat? Objevte obor Teritoriální studia na Univerzitě Karlově!

08. 02. 2022 - Aneta Havránková

Na střední škole se mnoho z nás potýká s problémem, že nevíme co studovat. Já jsem vždy chtěla studovat politiku, diplomacii, jazyky, ale zajímalo mě například i školství a globální problémy. 

Hledala jsem školu velmi dlouho, až sem narazila na obor Teritoriální studia na Fakultě sociálních věd univerzity Karlovy. V čem je obor skvělý? Máte povinné předměty týkající se politiky, historie a jazyků, zároveň máte ale obrovskou možnost volby se nasměrovat tam, kam chcete. Volitelné předměty sahají od historie těch nejméně známých zemí po právo a předměty zabývající se diplomacií nebo globálními problémy. Skvělé je i to, že zde není moc ústních zkoušek, píší se zejména eseje a testy, i když nějaké té ústní se také nevyhnete. 

Teritoriální studia jsou pod Institutem mezinárodních studií, který nabízí největší množství zahraničních výjezdů, Erasmů a mezifakultních dohod. Na institutu se tak můžete dostat na půl roku nebo na rok třeba do Kanady nebo do Austrálie, což je skvělé! 

Institut má ve vedení zároveň velmi milé lidi, kteří se vám snaží vždy být nápomocní a vyhovět vám ve všem. Podporuje i studentské spolky a nejrůznější školní akce. 

Během studia musíte studovat 3 jazyky na třech odlišných úrovních, kterých je na výběr nespočet. Můžete se zde učit dokonce i řecky. 

A jaké má obor uplatnění? Z Institutu mezinárodních studií můžete pracovat ve státní správě, v různých neziskových organizacích, založit své startupy, být diplomatem, ale studovali jej i lidé jmenováni třeba ministry zahraničí a vydávající se na politickou dráhu. Možnosti je spousta! 

A pokud vás zajímá vše o studiu na Univerzitě Karlově, najdete velké množství inspirace na stránkách Na Karlovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram