Informovali jsme vás o novince Applu, který měl za cíl bojovat proti vlastnění a šíření dětské pornografie. Kvůli své kontroverznosti a obav ze snížení ochrany soukromí se spousta uživatelů proti tomuto projektu bouřila a Apple se tak nakonec rozhodl od svého záměru odstoupit.

„Minulý měsíc jsme oznámili plány na funkce, které mají pomoci chránit děti před predátory, kteří používají komunikační nástroje k jejich náboru a vykořisťování, a omezit šíření materiálu pro sexuální zneužívání dětí,“ uvedl Apple v prohlášení pro server The Verge. „Na základě zpětné vazby od zákazníků, zájmových skupin, výzkumných pracovníků a dalších jsme se rozhodli v příštích měsících věnovat více času shromažďování vstupů a vylepšení, než uvolníme tyto kriticky důležité funkce bezpečnosti dětí.“

Systém měl fungovat na bázi porovnávání s již existující databází známých fotografií sexuálního zneužívání dětí sestavenou Národním centrem USA pro pohřešované a zneužívané děti (NCMEC). Obrázky měly být „zahashovány“ s tím, že by se k fotografiím uživatelů Apple dostal pouze tehdy, kdyby našel systém shodující se podezřelé materiály.

Fotografie od uživatele Tuur Tisseghem ze služby Pexels