Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Apple nebude opravovat odcizené telefony, bude kontrolovat IMEI

20. 04. 2022 - Patrik Vodrážka

Technici společnosti Apple budou podle všeho odmítat opravovat iPhony nahlášené jako odcizené či ztracené. Společnost údajně měla poslat obchodům Apple Store a autorizovaným poskytovatelům služeb doporučení, aby nepřijímali zařízení k opravě, pokud zjistí, že je telefon označený jako ztracený.

Technici mají kontrolovat pomocí interních systémů MobileGenius nebo GSX a zjistit tak, zda je daný telefon označený jako ztracený. V praxi by to mělo znamenat také kontrolu IMEI zařízení v registru zařízení GSMA, když jej zákazník přinese na opravu.

Registr GSMA je globální databáze, kde mohou majitelé registrovat IMEI svých zařízení a označit jejich stav (tedy jestli byly ztraceny, odcizeny či získány podvodem).

Tento krok by měl za cíl odradit více uživatelů od nákupu použitých iPhonů mimo oficiální a autorizované prodejce, jelikož takto lze často nevědomě koupit kradený telefon. Na druhou stranu stále existují opravny třetí strany, které původ telefonu zjišťovat nebudou, otázkou tedy zůstává, jak bude tento krok plnit svůj účel.

Zdroj fotografie: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram