Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Andrew Tate byl za porušení zásad zablokován na TikToku a Instagramu

26. 09. 2022 - jan.sercl

Společnost Meta uvedla, že hvězdu kickboxu odstranila ze svých platforem kvůli porušení svých zásad týkajících se nebezpečných organizací a osob, další podrobnosti zatím neposkytla. Mluvčí společnosti TikTok sdělil BBC: "Misogynie je nenávistná ideologie, která není na TikToku tolerována.

Tate se proslavil v roce 2016, kdy byl vyřazen z televizního pořadu Big Brother kvůli videu, na kterém napadl ženu. Poté se mu podařilo zviditelnit se na internetu a na Twitteru mu byl v roce 2017 zakázán přístup za výrok, že ženy by měly "nést odpovědnost" za to, že byly sexuálně napadeny. Podobných komentářů z jeho strany však začalo pouze přibývat.

Příznivce si získal díky svým videím s radami pro muže, z nichž mnohé mají sexistický podtext. V jednom videu, během kterého s ním vedl rozhovor jiný youtuber, řekl, že je "naprosto misogynní", a dodal: „Jsem realista, a když jste realista, jste sexista. Není možné, abyste byli zakořeněni v realitě a nebyli sexističtí." Později ve stejném videu označil ženy za "ve své podstatě líné" a řekl, že "neexistuje nic takového jako nezávislá žena". V jiném videu uvedl: „Pokud mám za ženu zodpovědnost, pak musím mít určitou autoritu. Nemůžete být zodpovědný za psa, když vás neposlouchá".

V jednom z rozhovorů se Tate bránil a tvrdil, že lidé na internetu hlásají polopravdy a nedá se jim věřit. „Internetový senzacionalismus vyvolal představu, že jsem proti ženám, ale nic nemůže být dále od pravdy," řekl a dodal, že přispívá na charitativní organizace ve prospěch žen. „Jsem skutečně nevinný."

Tate byl hlasitým stoupencem bývalého prezidenta Donalda Trumpa a vystupoval v řadě pravicových podcastů, včetně pořadů jako Infowars, který moderuje konspirační teoretik Alex Jones. V poslední době si této bizarní ikony na sociálních sítích téměř nešlo nepovšimnout, v době zákazu na platformě Meta měl na Instagramu více než 4,7 milionu sledujících a jeho fanoušci nahrávali záznamy jeho osoby jako o závod.

Jedním z jeho výdělků se stal internetový program Hustlers University, která se tváří jako komunita, kde vás Tate a další "vojáci z válečné místnosti" naučí, jak přesně vydělávat peníze. Program byl spuštěn v loňském roce na platformě Discord a fanoušci si jej donedávna mohli zakoupit za 49 dolarů měsíčně. Řada lidí označila projekt za podvodné pyramidové schéma, jehož členové jsou motivováni k tomu, aby o něm mluvili pozitivně a sdíleli Tateův obsah, protože dostanou peníze, pokud se ostatní do univerzity přihlásí pomocí jejich partnerského odkazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram