Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Americký velvyslanec zavítal na MŠMT

20. 07. 2023 - Vincenc Novák

Velvyslanec Spojených států amerických v České republice Bijan J. Sabet navštívil MŠMT. Ministr školství Mikuláš Bek /STAN/ při společné schůzce ocenil kvalitu amerického vzdělávacího systému, ve kterém se může Česko do budoucna inspirovat.

Jedním z bodů setkání byla činnost tzv. Fulbrightovy komise, kterou vlády obou států finančně podporují. Jejím cílem je realizace stipendijních programů zaměřených na studijní, vědecké a kulturní výměny, kterých se během více než 30 let zúčastnilo přes 1200 stipendistů z České republiky a téměř 1100 z USA. Asistenti z USA na českých středních školách díky Fulbrightově komisi pomáhají s výukou angličtiny.

USA i Česká republika se těší velké atraktivitě v oblasti krátkodobých i delších studijních výměnných pobytů. Jedním z takových programů je americký FLEX, o který projevil zájem rekordní počet středoškolských studentů. Jedním z témat společné schůzky byla také spolupráce v oblasti vědy a výzkumu či sport. Velvyslanec Sabet pogratuloval českým sportovcům k a sportovkyním k úspěchům, mezI které patří mimo jiné vítězství tenistky Markéty Vondroušové na Wimbledonu.

Zdroj: MŠMT

Zdroj úvodního obrázku: Twitter @USEmbassyPrague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram