Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ambiciózní 3D tiskárna od společnosti Ankerby mohla na trhu obstojně konkurovat 

13. 04. 2022 - Patrik Vodrážka

Již nějakou dobu tu máme technologii 3D tisku. Jedná se o oblast, která se neustále vyvíjí a zdokonaluje. Nyní by mohla společnost Anker představit tiskárnu, která by uměla vyřešit ty nejpalčivější problémy současných 3D tiskáren.

Společnost Anker je známá především svými nabíjecími produkty, nyní se však pustila do 3D tisku. Společnost představila AnkerMake, novou značku pro 3D tisk a její první model s názvem AnkerMake M5.

AnkerMake M5 má základní rychlost tisku 250 mm/s, která je určena pro případ, že pracujete na detailnějších projektech vyžadujících hladký povrch. Pro srovnání, rychlost tisku u tiskárny Prusa i3 MK3S je 200 mm/s. Tiskárna má podle všeho také mít mnohem rychlejší režim, který jí dává výkon pro tisk až 2500 mm/s2. Podle společnosti tak umožňuje M5 zkrátit průměrnou dobu tisku až o 70 % ve srovnání s jinými tiskárnami, je však třeba počítat s tím, že čím vyšší nastavená rychlost, tím je výsledný produkt hrubší a méně detailní čili vhodnější spíše pro prototypy a jiné.

Další obrovskou výhodou tiskárny má být funkce, která u stávajících tiskáren rozhodně chybí. Kromě toho, že příprava k zahájení tisku má prý zabrat pouhých 15 minut, je v tiskárně implementovaná kamera s umělou inteligencí, která tiskové úlohy monitoruje. V případě zjištění problémů, například s ucpanou tryskou, odešle upozornění do telefonu. Prostřednictvím mobilní aplikace je také možno sledovat živé přenosy tiskových úloh. To by mohlo posunout 3D tisk na zcela novou úroveň, neboť by nebyl potřebný neustálý dozor při tisku.

Zatím je otázkou, jestli M5 dokáže všem těmto slibům dostát, neboť se v tuto chvíli jedná zatím pouze o projekt na Kickstarteru. Pokud budete chtít projekt podpořit a nevadí vám si na tiskárnu počkat, můžete AnkerMake M5 získat za cenu 429 dolarů.

Zdroj fotografie: Anker


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram