Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Díky nebývalému suchu se mohou lidé v Číně projít po 400 let starém mostě

13. 09. 2022 - Vincenc Novák

Sucho v letošním roce zasáhlo nejlidnatější zemi světa opravdu razantním způsobem. V důsledku nedostatku vláhy dokonce vyschlo největší sladkovodní jezero v zemi Pcho-jang-chu. Nízká hladina vody odhalila skutečný unikát - 2657 metrů dlouhý a 400 let starý žulový most na dně jezera.

Po starobylém mostě se mohou návštěvníci projít obvykle v zimním období, kdy voda jezera zamrzá. Letos je to však možné již o čtyři měsíce dříve, a to kvůli velkému suchu. V čínštině je tento unikát označován jako "most tisíce očí", což má odkazovat na počet děr, které se v mostě nalézají.

Jezero se nachází v údolí řeky Jang-c'-ťiang, jenž je nejdelší řekou celého eurasijského kontinentu. Stav zdejší vody ukazuje, s jak obrovským nedostatkem se oblast provincie Ťiang-si, v níž se jezero nachází, nyní potýká. Za běžných okolností totiž hladina jezera dosahuje až 20 metrů.

Zdroj obrázku: Obrázek od uživatele Vined ze služby Pixabay - https://pixabay.com/cs/photos/hangzhou-west-lake-night-2099752/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram