Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zúčastněte se Mezinárodní konference Kurikulum 2023

22. 05. 2023 - Aneta Havránková

Ve dnech 25. – 26. května proběhne v Praze Mezinárodní konference Kurikulum 2023. Její letošní náplní bude problematika revize rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Dozvíte se také mnoho informací o nejnovějších českých i zahraničních trendech ve vzdělávání. Zúčastnit se můžete jak osobně tak online.

Letošní setkání Kurikulum 2023 se zaměří zejména na informace o mezinárodních trendech v oblasti tvorby a implementace kurikula, umožní konzultovat otevřené otázky a problémy se zahraničními odborníky i napříč skupinami a podpoří mezinárodní spolupráci organizací v resortu MŠMT.

Pozvání na konferenci přijali hosté z řad zahraničních expertů. Praktické workshopy pak budou moderovány českými odborníky. Konference je určena zejména pro aktéry, kteří se podílejí na revizi rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, členy odborných skupin a další účastníky z různých úrovní vzdělávací politiky.

"Kurikulum 2023 seznamuje se zahraničními trendy a nabízí prostor pro výměnu dosavadních zkušeností s velkou revizí RVP ZV. Zahrne přednášky zahraničních expertů a semináře moderované domácími odborníky. Snahou MŠMT je posílit nynější i budoucí využívání mezinárodních poznatků i domácích výzkumů pro vzdělávací politiku," stojí na stránkách akce.

Akci lze sledovat buď přes živý online přenos, nebo si vše můžete později přehrát. Přenos bude k dispozici jak v původním jazyce, tak v českém překladu. Tato hybridní forma umožní účast nejen ředitelům a zřizovatelům středních, základních a mateřských škol, ale také vzdělavatelům učitelů, zástupcům organizací a institucí vzdělávání. Na seznamu hostů nebudou chybět ani neziskové organizace a inovátoři ve vzdělávání.

Kurikulum 2023 pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce. Dalšími partnery jsou Národní pedagogický institut České republiky a Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy, která poskytne prostor pro tuto skvělou událost. Na akci se můžete přihlásit zde.

Zdroj: DZS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram