Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zaměstnanci MŠMT zamířili do práce na kole. Do ekologické kampaně se zapojili již posedmé

07. 05. 2024 - Šimon Hauser

Květen v není jen o kvetoucích zahradách a teplých slunečných dnech. Je to také čas, kdy se tisíce zaměstnanců firem a státní správy zapojují do ekologické kampaně nazvané "Do práce na kole, pěšky nebo poklusem". Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) se letos se do této iniciativy zapojilo už posedmé.

Letos se do výzvy zapojilo téměř 80 zaměstnanců ministerstva. Zaměstnanci v týmech složených z dvou až pěti členů budou v průběhu celého května cestovat do práce a z práce různými ekologickými způsoby, jako jsou kola, koloběžky, brusle nebo jednoduše po svých. Jednotlivé týmy budou zaznamenávat své úspěchy a pokroky na svých webových profilech nebo v mobilní aplikaci.

V této kampani mohou účastníci volně rozhodovat mezi různými dopravními možnostmi, což podporuje flexibilitu a rozmanitost. Tím se zároveň zvyšuje povědomí o ekologických dopravních alternativách a roste poptávka po infrastruktuře pro cyklisty a chodce.

Od zahájení kampaně před čtrnácti lety se do ní zapojily tisíce lidí z různých měst po celé České republice. Jejich úsilí a angažovanost pomáhá budovat zdravější a udržitelnější městské prostředí pro budoucí generace. Takové iniciativy jsou důležité v rámci boje proti dopravním zácpám, snižování emisí CO2 a zlepšení kvality života ve městech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram