Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Žádat o mikrogranty na podporu kvalitní žurnalistiky od organizace Transitions můžete do 6. června

21. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Zajímá vás žurnalistika a rádi byste se v ní stále zlepšovali? Transitions vyhlašuje další kolo programu na podporu rozvoje žurnalistiky zaměřené na řešení (tzv. Solutions Journalism) v České republice. Mikrogranty jsou určeny pro autory a autorky se zájmem přinášet kvalitní, nezávislou žurnalistiku a zároveň nekončit jen u popisu problému.

O podporu ve výši až 18 000 Kč (13 000 Kč + 5 000 Kč na případné cestovní výdaje apod. či v případě komplexnějšího záměru) se mohou ucházet jak členové a členky redakcí, tak novináři a novinářky na volné noze. Uzávěrka výzvy je 6. června 2021. 

Kromě finanční podpory ve formě jednorázového příspěvku je nedílnou součástí programu také mentoring ze strany Transitions. Výzva je určena pro návrhy reportáží, které se zaměřují na témata relevantní pro publikum v České republice. Před podáním žádosti vřele doporučujeme zhlédnout webinář “Solution journalism – jak na to?” (1 hod webinář + 30 min otázky a odpovědi, v angličtině) a prostudovat Základní manuál SJ (v češtině zde a zde jako PDF ke stažení).

Solutions journalism (tedy žurnalistika zaměřená na řešení) je kvalitní novinařina o reakcích na společenské problémy. Pokračuje ve vyprávění příběhu tam, kde běžná žurnalistika obvykle končí – zabývá se totiž analýzou existujících odpovědí na určitý společenský problém. Nehledá dokonalé řešení, nýbrž zkoumá, jak se lidé s nesnázemi vypořádávají, co funguje a proč.

Fotografie od uživatele Markus Winkler ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram