Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Žáci a žákyně v rámci akce Smajlík 2024 oznámkovali řidiče

14. 06. 2024 - Michaela Kratochvílová

Ve středu 5. června se na hřišti základní školy Na Chodovci sešly děti z pěti škol, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce Smajlík 2024. Tato akce byla zaměřena na zvýšení dopravní bezpečnosti a vzdělávání dětí v této oblasti. Setkání bylo slavnostní a plné aktivit, v rámci kterých se nejen předávaly ocenění nejlepším třídám, které prokázaly vynikající znalosti v dopravní výchově, ale také se děti mohly seznámit s prací Policie České republiky, Městské policie a BESIPu.

Osmý ročník soutěže byl velmi úspěšný, celkově zvítězila třída 4. B ze Základní školy Na Líše, která v konkurenci ostatních tříd excelovala. Všechny zúčastněné třídy si však odnesly uznání a zážitky, které přispějí k jejich lepší orientaci v dopravním prostředí.

Lucie Michková, předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 (ODS), při této příležitosti zdůraznila, že prioritou je zajistit dětem maximální bezpečí v okolí škol. Upozornila také na důležitost snižování rychlosti a zvýšené pozornosti řidičů v blízkosti škol, a rovněž na nutnost, aby i děti samy vnímaly a respektovaly pravidla silničního provozu. "Děti naštěstí rozdaly více smajlíků než mračounů, což svědčí o odpovědnosti řidičů, avšak bohužel se také setkaly s případy řízení pod vlivem alkoholu, což je naprosto nepřijatelné," dodala Michková s odkazem na závažný problém.

Průběh akce zahrnoval teoretické testy, kterými děti prošly na začátku. Nejlepší třídy pak v dubnu vyrazily do terénu, kde na vybraných místech poblíž škol pomáhaly s dopravní kontrolou. Během této aktivity děti rozdávaly řidičům vlastnoručně vyrobené obrázky smajlíků nebo mračounů na základě jejich chování na silnici. Nejlepší znalosti předvedla 4. B ze Základní školy Na Líše, druhé místo získala 4. C ze ZŠ a MŠ Ohradní a třetí místo obsadila 4. F ze ZŠ Jižní.

Dopravně preventivní akce SMAJLÍK, kterou pořádá Městská část Praha 4 ve spolupráci s Policií České republiky, Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy, se letos zúčastnily školy: ZŠ Jižní, ZŠ a MŠ Ohradní, ZŠ Na Líše, ZŠ Na Chodovci a ZŠ a MŠ Mendíků.

Lucie Michková na závěr poděkovala všem zúčastněným - Policii České republiky, pedagogům i řidičům - za jejich podíl na úspěchu akce. „Je nesmírně důležité neustále připomínat, že při jízdě v blízkosti škol je třeba přizpůsobit rychlost a chování, aby byla zajištěna maximální bezpečnost pro všechny děti,“ uzavřela Michková s připomenutím hlavního poslání této významné preventivní akce.

Zdroj: MČ Praha 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram