Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vzdělávací video ​​​​pořad pro žáky a studenty - Únor 48

29. 01. 2021 - Redakce

Muzeum paměti XX. století připravilo při příležitosti nadcházejícího výročí 25. února 1948 vzdělávací pořad s názvem „Únor 48“.

Na přípravě akce spolupracuje Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium. Pořad se bude živě vysílat z Mediálního studia Preslova ve čtvrtek 18. února 2021 od 10.00 hodin

Nejprve diváci zhlédnou dokumentární film, který potrvá 23 minut, poté bude následovat beseda s PhDr. Janem Kalousem, Ph.D., historikem a ředitelem Muzea paměti XX. století. Žáci a studenti mohou v rámci besedy klást dotazy, které následně moderátor položí hostu pořadu.

Tento pořad může být vhodným doplňkem pro výuku dějepisu, ale i základů společenských věd či občanské výchovy. Nejen v rámci distanční výuky může být tato forma vzdělávání základem pro samostatnou práci žáků a studentů spojenou se zhlédnutím dokumentárního filmu i následné besedy, kterou jim mohou s konkrétními úkoly zadat jejich učitelé. Pořadatelé také považují za velmi důležité připomínat mladé generaci, jak snadné je přijít o demokracii a jak je těžké j následně získat zpět.

Případné dotazy posílejte na mail: samohyl@muzeum20stoleti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram